Možnosti řešení problémů s erekcí

Možností, jak řešit problémy s erekcí, je celá řada. Základním je přestat žít uspěchaným životem, dát tělu čas si odpočinout a ideálně zcela odbourat stresovou zátěž. Kdo však nemá tuto možnost, řeší své potíže nejčastěji:

 

Léky na předpis (Viagra a další)

Tyto léky jsou primárně zaměřeny na problémy s nekvalitní erekcí. Jsou k dostání pouze na lékařský předpis z toho důvodu, že jejich užívání s sebou nese výskyt nežádoucích vedlejších účinků, u kterých je potřeba, aby je posoudil lékař s ohledem na zdravotní stav pacienta. V kontrolovaných klinických studiích se objevily například tyto nežádoucí účinky: bolest hlavy, zarudnutí v obličeji, zažívací potíže, závratě, pocit ucpaného nosu, bušení srdce, bolest hrudníku v průběhu pohlavního styku nebo po jeho skončení částečné, náhlé, dočasné či trvalé snížení nebo ztráta zraku u jednoho nebo obou očí, prodloužená a občas bolestivá erekce. Tyto přípravky jsou také finančně nákladné.

 

 

Doplňky stravy

V dnešní době čím dál oblíbenější forma řešení potíží s erekcí. Na trhu existuje celá řada přípravků cílených na okamžitý nebo dlouhodobý efekt. U správně dávkovaných doplňků stravy nehrozí negativní vedlejší účinky. Člověk zároveň tělu dodává látky, které mu chybí, pokud nedostává vyváženou stravu, která je základem pro udržení zdraví.

 

Mini-invazivní léčba

Při této léčbě se látka, zajišťující erekci, aplikuje tenkou jehlou přímo do topořivého tělesa penisu. Výhodou je vysoká účinnost bez nutnosti sexuální stimulace, nevýhodou pak diskomfort spojený s autoaplikací a nutnost plánování pohlavního styku.

 

Vakuová pumpa

Dočasná možnost řešení slabé erekce na bázi podtlakových erektorů. Nevýhodou je krátká doba účinku, vyšší pořizovací cena (kvalitní přístroj cca 10 - 15 tisíc Kč) a samotná nekomfortnost používání v průběhu sexuálního aktu.

 

Operace

Nevratná invazivní léčba spočívající například v implantaci penilních protéz. Cena zákroku se pohybuje v rozmezí cca 100 - 200 tisíc Kč.